samogon.lv
latviski | по-русски               
3
         Kapitāla daļas
Pirkšana
27,75  Ls
Pārdošana 27,25
 Ls
21.02.2017    16:16
21.02.2017
+ 0,7 %Ivans Bargais - Krievu Samogona tēvs 
 
      Ja Jūs uzdosiet sev vai jebkuram cilvēkam no sava paziņu loka, liekas diezgan vienkāršu jautājumu, ar ko atšķiras Samogons no Samogonkas(kandža), tad pēc nelielas pauzes, labākajā gadījumā dzirdēsiet dažus aizēnotus izskaidrojumus, kuru nozīmi jūs saprast tik un tā nevarēsiet, un, iespējams, visi vienkārši paraustīs plecus. 
      Faktiski, vārdiem Samogon un Samogonka krievu valodā, ir atšķirīgas vērtības un tie attiecas uz dažādiem produktiem, lai gan abi ir spēcīgi alkoholiskie dzērieni. Šie divi vārdi krievu valodā parādijās 335 gadu atšķirību.

      Samogon – vārds, kas ir radijies senajā Krievijā, kurš tapa Ivana IV (John IV) laikos, Livonijas kara laika periodā. Pēc publicētā 1559.gadā imperatora rīkojuma par nodošanu privilēģijām vietējiem Livonijas iedzīvotājiem "SAMie GONati", tas ir bez nodokļa ražošanas no paša graudiem "maizes vīns", kā arī tā brīvo tirdzniecību pa visu Krievijas valstību (Karamzin N.M. Krievijas valsts vēsture SPB, 1817). Vēlāk savienoja divus patskaņus "O" no šiem diviem vārdiem, un izveidojās vārds Samogon, kas vēlāk arī tika pielietots vīndarbības nozīmē, un tika lietots visaugstākās kvalitātes vīna klasēs, kur vīns plūst bez papildus piepūles. Tāpēc, vēsturiski, terminā "Samogon" cilvēkiem ir ieviests jēdziens kā visvairāk uzticams augstas kvalitātes dabīgs produkts. Ne velti saka: vecais labais Samogons.
     
Samogons - spēcīgs naturāls alkoholisks dzēriens, kas izgatavots no galvenokārt labības graudiem, vairākkārt to destilējot. Šajā receptē neietver citas sastāvdaļas, piedevas un smaržas. Tīrīšanas tehnoloģiskajā procesā ietver sevī tikai dabiskus produktus: piens, aktivēta kokogle vai aizsaldēšana ar ledus palīdzību. 
      Samagonka - spēcīgs alkohols, ko iegūst destilējot ar izejvielām, kas satur pārsvarā tikai cukuru, pārsvarā tiek lietots priekš nelegālas pārdošanas. Tādēļ samagonkas kvalitātei ir nenozīmīga loma, jo galvenā loma ir tās izmaksām, jo lētāk, jo labāk. Termins „samogonka” pirmo reizi parādijās no Krievijas cara ierēdņiem, pēc valsts monopola uz alkoholu 1894.gadā, tas tapa no vārdiem „
САМОвольная переГОНКА” („Neatļauta destilācija”) un faktiski aizstāj veco krievu vārdu "krogs" („корчма”), kas pazīstams kopš XV gadsimta, un attiecas uz visiem nelikumīgajiem alkoholiskajiem dzērieniem. Samagaonka (kandža) - tas ir konkrēts jēdziens, kas attiecas tikai uz destilētu spirtu. Terminu "samagonka" aizstāja ar terminu "korchmachestvo", kas nozīmē nelegālā alkohola tirdzniecība.
      Padomju laikā, "Samogon" un "Samogonka" apzīmēja dažādus produktus, gan ražošanas tehnoloģijā, kā arī to juridiskais statuss bija atšķirīgs, absolūtā monopolā uz alkoholu valstī komunisma propaganda pacentās, pildot iedzīvotāju vēlmes,un apvienoja sinonīmus vienā koncepcijā kā nelegāls alkohols, lai diskreditētu jebkāda veida konkurentus degvīnam. 
      Samogon - sākotnēji pēc definīcijas, vienmēr ir bijis legāls alkoholisks dzēriens, tā kā tas tika taisīts saskaņā ar Augstākās iestādes noteiktām kategorijām Krievijas pilsoņiem. Pirmais periods sākas 1559.gadā un attiecas tikai uz Livonijas iedzīvotājiem, pēc teritoriālā principa. Otrais periods sākas 1765.gadā pēc tam, kad Katrīna II ievieš privilēģiju muižniekiem, pēc klases pakāpēm. Muižnieki bija atbrīvoti no visiem nodokļiem, kuri saistijās ar mājas destilāciju un ražošana bija cieši saistīta ar rangu, pozīciju vai augstmaņu statusu. Tā rezultātā, muižnieki iepirka ārzemēs jaunākās destilēšanas iekārtas un gandrīz katrā vietā atvēra savu vīna darītavu. Maizes vīna (Samogon) kvalitāte sasniedz augstāko līmeni, un produkta klāsts ir ļoti daudzveidīgs, simtiem, ja ne tūkstošiem, vienību. Diemžēl, 1894.gadā ieviestais valsts monopols uz alkoholu, atcēla privilēģijas muižniekiem destilēt, sākās jauna ēra – legālā Samogona un nelegālā Samogonkas ēra. 
eDesign.lv — залог Вашего успеха!                           
Copyright © 2010 eDesign.lv  All Rights Reserved.